Norman Mailer: Works and Days/Index of Names/S: Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 62: | Line 62: | ||
|- | |- | ||
| Schiller, Lawrence || [[73.30]] • [[74.9]] • [[79.12]] • [[79.14a]] • [[79.28]] • [[80.2]] • [[82.1a]] • [[82.1b]] • [[95.16]] • [[95.18]] • [[95.27]] • [[02.7]] • [[08.8]] • [[09.5]] • [[10.3]] • [[11.2]] • [[14.4]] • [[16.1]] || | | Schiller, Lawrence || [[73.30]] • [[74.9]] • [[79.12]] • [[79.14a]] • [[79.28]] • [[80.2]] • [[82.1a]] • [[82.1b]] • [[95.16]] • [[95.18]] • [[95.27]] • [[02.7]] • [[08.8]] • [[09.5]] • [[10.3]] • [[11.2]] • [[14.4]] • [[16.1]] || | ||
|- | |||
| Schivo, Terri || [[05.1c]] || | |||
|- | |- | ||
| Schlesinger, Andrew || [[69.22]] || | | Schlesinger, Andrew || [[69.22]] || | ||
Revision as of 10:58, 2 June 2020
| Index | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | Y | Z |
| Name | Entries | Notes |
|---|---|---|
| Saal, Rollene W. | 68.12 | |
| Sabatini, Rafael | 62.25 • 71.32 • 79.30 | |
| Sachs, Lloyd | 91.44 | |
| Sadie | 63.37 | |
| Safire, William | 81.5a | |
| Sahl, Mort | 60.2 | |
| Said, Edward | 89.8 | |
| Salamon, Julie | 03.2 | |
| Salinger, J.D. | 42.2 • 59.10 • 63.8 • 00.12a | |
| Salinger, Margaret | 00.12a | |
| Salinger, Pierre | 63.38 | |
| Sampath, Yashoda | 05.4 | |
| Sanders, Ed | 64.18 | |
| Sandlund, Debra | 86.35 • 87.3 • 87.26 | |
| Sandroff, Ivan | 69.34a | |
| Sanoff, Alvin P. | 83.38 | |
| Santaliz, Coqui | 85.5 | |
| Santaro, Gene | 07.25 | |
| Sarris, Andrew | 73.8a | |
| Sartre, Jean-Paul | 61.3 • 61.13 • 62.25 • 64.23 • 84.12 • 05.7 • 05.11 | |
| Sauter, Van G. | 60.6a | |
| Sawhill, Ray | 86.16 • 95.9 | |
| Scannell, Nancy | 70.10 | |
| Scavullo, Francesco | 77.12 | |
| Schama, Simon | 97.26 | |
| Schapp, Dick | 65.4a • 68.8a | |
| Scheuer, James H. | 69.35 • 69.68 | |
| Schiffer, Claudia | 97.1 | |
| Schiller, Lawrence | 73.30 • 74.9 • 79.12 • 79.14a • 79.28 • 80.2 • 82.1a • 82.1b • 95.16 • 95.18 • 95.27 • 02.7 • 08.8 • 09.5 • 10.3 • 11.2 • 14.4 • 16.1 | |
| Schivo, Terri | 05.1c | |
| Schlesinger, Andrew | 69.22 | |
| Schlesinger, Arthur, Jr. | 66.2 • 68.9 • 69.22 • 74.11 • 79.3a • 82.23 • 84.31 • 98.4 | |
| Schmidt, Kenneth J. | 56.4 • 56.21 • 56.23 | |
| Schneider, Carol | 97.2 • 08.8 | |
| Schneir, Miriam | 86.24 | |
| Schorer, Mark | 75.14 | |
| Schorow, Stephanie | 97.12 | |
| Schriftgiesser, Karl | 48.13 | |
| Schroeder, Eric James | 92.14 | |
| Schulberg, Budd | 67.4a • 71.26 • 82.26 • 96.6 | |
| Schumacher, Michael | 83.50 | |
| Schwaback, Bob | 72.4 | |
| Schwartz, Tony | 79.17 | |
| Sciolino, Elaine | 92.5 | |
| Scott, Barbara Bamberger | 06.9 | |
| Scott, Vernon | 87.26a | |
| Scott, Walter | 79.30 | |
| Scranton, William | 74.11 | |
| Scully, Vincent J., Jr. | 64.10 • 64.16 | |
| Seaver, Edwin | 44.1 • 48.1 | |
| Seder, John W. | 69.35 | |
| Sedgwick, Edie | 82.17 | |
| Settle, Mary Lee | 99.2 | |
| Shapiro, Gary | 04.11 | |
| Shapiro, Jane | 73.42 | |
| Shapley, Harlow | 48.10 | |
| Sharpton, Al | 93.7 | |
| Shaw, Artie | 67.4a | |
| Shaw, George Bernard | 62.25 • 93.1 | |
| Shaw, Irwin | 48.13 • 49.2 | |
| Shaw, Joe | 67.7 | |
| Shawcross, Hartley | 49.3 | |
| Shawn, William | 80.4 | |
| Shayne, Ann | 97.21a | |
| Shecter, Leonard | 62.14 • 62.17 | |
| Sheed, Wilfred | 73.9 | |
| Sheidlower, Jesse | 95.53 | |
| Sheinbaum, Stanley | 03.15 | |
| Shenker, Israel | 69.2 • 71.16 • 76.19 | |
| Shepard, Alan B., Jr. | 72.9 | |
| Shepard, Richard | 67.13 | |
| Sheppard, R.Z. | 86.14 | |
| Sheridan, Tom | 97.9 • 97.10 | |
| Sherwood, Robert E. | 48.13 | |
| Shillinglaw, Susan | 02.14 | |
| Shipp, E.R. | 02.4 | |
| Sholokhov Mikhail | 62.25 | |
| Showalter, Elaine | 86.21a | |
| Shriver, Eunice | 96.5a | |
| Shultz, George P. | 86.2 • 86.5 • 86.6 • 86.7 • 86.13 • 86.15 • 86.17 • 86.18 • 86.30 | |
| Sills, Beverly | 74.2 | |
| Silone, Ignazio | 83.6 | |
| Silverman, Stephen M. | 87.24 | |
| Silvers, Robert B. | 63.1 • 66.11 • 68.10 • 81.11 • 82.6 | |
| Simenon, Georges | 64.23 • 74.3 | |
| Simmons, Charles | 62.8 | |
| Simon, Daniel | 80.26 | |
| Simon, John | 79.1 • 91.14 • 91.15 • 91.16 • 91.19 • 91.43 • 91.48 | |
| Simpson, Janice C. | 83.21 | |
| Simpson, O.J. | 95.27 • 95.39 • 95.54 | |
| Sinatra, Frank | 65.3 • 71.14 • 81.5a • 91.5 • 92.2 • 06.5 | |
| Sinclair, Clive | 83.44 • 97.23d | |
| Singer, Isaac Bashevis | 85.1 | |
| Singer, Mark | 07.29 | |
| Sinkler, Rebecca | 91.43 • 91.48 | |
| Sipiora, Phillip | 13.1 | |
| Skerker, Michael | 95.8a | |
| Slap, Albert | 70.6a | |
| Smee, Jess | 07.17 | |
| Smee, Sebastian | 00.11 | |
| Smith, Dinitia | 87.2 • 97.2 | |
| Smith, Doug | 93.8 | |
| Smith, George | 88.3 | |
| Smith, Joan | 91.49 • 95.18 | |
| Smith, Kirby F. | 95.6 | |
| Smith, Lane | 68.16a | |
| Smith, Liz | 77.4 • 77.5 • 80.13 • 91.46 • 93.7 | |
| Smith, Patti | 97.19a | |
| Smith, Red | 62.15 | |
| Smith, Robert M. | 69.9 | |
| Smith, W.G. | 61.17 | |
| Smith, Wendy | 95.28 | |
| Smith, William Gardner | 49.2 | |
| Smyth, John George | 51.4 | |
| Sneed | 84.19 | |
| Snyder, Gary | 64.18 | |
| Snyder, Richard | 91.46 | |
| Soames, Sally | 95.57 | |
| Soblen, Henry | 62.19 | |
| Sokolov, Raymond A. | 68.29 | |
| Soll, Rick | 83.47 | |
| Solomon, Barbara Probst | 81.16 • 86.26 • 95.33 • 97.25 | |
| Sontag, Susan | 75.10 • 85.1 • 85.15 • 86.5 • 88.4 • 89.5 • 89.8 • 93.1 | |
| Sorge, Helmut | 92.2a | |
| Southern, Terry | 65.10 | |
| Spagnoli, Gene | 69.45 | |
| Spark, David | 79.23 | |
| Spear, Andrew | 99.1 | |
| Spellman, Cardinal Francis Joseph | 69.39 | |
| Spencer, Scott | 80.17a • 85.15 • 91.10 | |
| Spender, Stephen | 91.51 | |
| Spengler, Oswald | 62.25 • 89.5a | |
| Spielberg, Stephen | 98.14 | |
| Sprake, Heather | 79.18 | |
| Springer, Jerry | 96.5a | |
| Stafford, Jean | 73.9 | |
| Staley, Thomas | 05.5 | |
| Stallone, Sylvester | 93.6 | |
| Starger, Martin | 87.4 | |
| Starr, Ken | 98.14b | |
| Stein, Gertrude | 95.47 | |
| Stein, Jean | 82.17 • 97.24 | |
| Steinbeck, John | 62.25 • 89.5a • 94.4 • 02.14 | |
| Steinberg, Gayfryd | 86.23 • 87.3a | |
| Steinberg, Saul | 86.23 • 87.3a | |
| Steinem, Gloria | 69.80 | |
| Steiner, George | 86.20 | |
| Stendhal | 62.25 • 64.23 • 89.5a • 01.1 | |
| Stern, Bert | 11.2 | |
| Stern, Richard G. | 59.2 • 66.7 • 86.30 | |
| Sterritt, David | 87.11a | |
| Stoffman, Judy | 07.13 | |
| Stokes, Geoffrey | 65.22 • 86.17 | |
| Stone, I.F. | 65.12 | |
| Stone, Oliver | 92.4 • 92.7 | |
| Stone, Robert | 85.15 • 89.8 • 92.14 • 98.18 | |
| Stone, Sarah | 81.23 | |
| Stothard, Peter | 91.35 | |
| Stratte-McClure, Joel | 83.8 | |
| Stratton, Richard | 75.1 • 75.2 • 91.23 • 99.8 • 04.12 | |
| Streitfeld, David | 91.43 | |
| Stuart, Lyle | 55.6 | |
| Sturrock, John Barry | 65.1 | |
| Styron, Rose | 82.23 • 85.5 | |
| Styron, William | 59.10 • 63.8 • 63.40 • 65.3 • 79.14 • 80.4 • 82.6 • 82.22 • 82.23 • 83.13 • 85.1 • 91.22 • 91.38 • 07.46 • 09.3 | |
| Suess, Dr. | 79.30 | |
| Sullivan, Barbara | 83.55 | |
| Sullivan, Tom | 78.4 • 79.2 | |
| Suplee, Curt | 83.22 | |
| Susann, Jackie | 02.5 | |
| Susskind, David | 59.3 • 73.22 | |
| Swain, Michael | 61.21a | |
| Swartz, Ronald B. | 99.10 | |
| Swift, Daniel | 06.6 | |
| Swift, Jack E. | 72.0 |