Norman Mailer: Works and Days/Index of Names/L: Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
m Additions. |
||
| Line 48: | Line 48: | ||
|- | |- | ||
| Lavin, Cheryl || [[84.19]] • [[84.33]] || | | Lavin, Cheryl || [[84.19]] • [[84.33]] || | ||
|- | |||
| Lawford Kennedy, Patricia || [[07.47]] || | |||
|- | |- | ||
| Lawrence, D.H. || [[68.11]] • [[71.20]] • [[84.6]] • [[90.1]] • [[90.2]] || | | Lawrence, D.H. || [[68.11]] • [[71.20]] • [[84.6]] • [[90.1]] • [[90.2]] || | ||
Latest revision as of 13:17, 4 May 2021
| Index | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | Y | Z |
| Name | Entries | Notes |
|---|---|---|
| Lady X | 79.3a | |
| Lague, Louise | 74.6 | |
| Laing, R.D. | 72.22 | |
| Lamb, Brian | 97.26 | |
| LaMotta, Jake | 68.10 | |
| Lancaster, Burt | 87.10b | |
| Lancaster, Natasha | 05.1a • 07.10 | Mailer’s granddaughter |
| Lanchester, Elsa | 76.21 | |
| Land, Myrick | 63.40 | |
| Lane, Anthony | 98.5 | |
| Lane, Barbara | 03.20 | |
| Lane, Mark | 66.10 | |
| Lang, Jack | 83.8 | |
| Lansky, Meyer | 87.4 | |
| Lardine, Bob | 87.22 | |
| Lareine, Patty | 86.35 | |
| LaRochefoucauld | 91.3 | |
| Lasch, Christopher | 69.22 • 75.10 | |
| Lasky, Victor | 63.35 | |
| Laughton, Charles | 76.21 • 87.3 • 93.1 | |
| Lauterback, Richard | 48.13 | |
| Lavin, Cheryl | 84.19 • 84.33 | |
| Lawford Kennedy, Patricia | 07.47 | |
| Lawrence, D.H. | 68.11 • 71.20 • 84.6 • 90.1 • 90.2 | |
| Lawson, Carol | 81.4 | |
| Leacock, Ricky | 71.28 | |
| Leacock, Victoria | 98.19 | |
| Leary, Timothy | 87.29 | |
| Ledger, Marshall | 83.35 | |
| Lee, John M. | 70.13 | |
| Lee, Luaine | 87.23 • 87.25 | |
| Lee, Michael | 01.2 • 03.6 • 03.24 • 07.5 • 07.8 • 11.3 | |
| Lee, Timothy | 69.11 • 69.73 | |
| Lee, Will | 67.13 | |
| Lee-Fulgham, Richard | 81.1 | |
| Leeds, Barry H. | 88.1 • 96.4 • 98.17 | |
| Lehman, David | 86.16 • 86.27 | |
| Lehmann-Haupt, Christopher | 66.9 • 80.13a • 91.19 | |
| Leiber, Neil | 16.1 | |
| Leiber, Jerry | 77.3a | |
| Leibovitz, Annie | 75.1 • 75.2 | |
| Leighton, Christopher M. | 97.11a | |
| Leitch, David | 65.11a | |
| Lelchuk, Alan | 72.13 • 72.15 | |
| Lelyveld, Joseph | 91.43 | |
| Lennon, Donna | 04.7 • 13.2 | |
| Lennon, J. Michael | 68.10 • 72.19 • 77.14 • 82.15 • 82.16 • 87.10 • 87.23a • 88.6 • 91.17 • 97.13 • 98.7 • 99.4 • 99.11 • 01.6 • 03.7 • 04.7 • 04.11 • 05.3 • 05.15 • 06.1 • 07.23 • 07.37 • 07.39 • 08.1 • 08.4 • 08.6 • 08.7 • 08.8 • 09.1 • 09.2 • 09.3 • 09.4 • 10.3 • 11.2 • 12.2 • 13.2 • 14.2 • 14.3 • 14.4 • 16.1 | |
| Lennon, James | 04.7 | |
| Lennon, Joseph | 04.7 | |
| Lennon, Stephen | 04.7 | |
| Leonard, John | 72.17 • 73.10 • 73.35 • 74.7 • 79.21 • 83.49 | |
| Leone, Sergio | 76.8a • 87.4 | |
| Lesser, Wendy | 95.18 | |
| Lethem, Jonathan | 13.1 | |
| Levenda, Peter | 02.13 | |
| Levin, Harry | 80.8 | |
| Levine, Mark L. | 70.6 | |
| Levitas, Louise | 48.7 | |
| Lewinsky, Monica | 98.14b • 00.8 • 00.10 • 04.15 | |
| Lewis, Anthony | 04.13 | |
| Lewis, R.W.B. | 98.4 | |
| Lewis, Sinclair | 48.13 | |
| Leydon, Joe | 87.10a | |
| Lindner, Robert | 56.9 • 87.29 • 07.46 • 14.2 | |
| Lindsay, John V. | 65.22 • 65.24 • 69.68 • 69.74 | |
| Lindsey, Gene | 67.13 | |
| Lippold, Richard | 98.4 | |
| Lish, Gordon | 09.1 | |
| Liston, Sonny | 62.14 • 62.15 • 62.16 • 62.17 • 62.17a • 62.17b • 63.3 | |
| Little, Stuart W. | 71.21 | |
| Llewellyn, Caro | 07.24 | |
| Lockridge, Ross, Jr. | 49.2 | |
| Loercher, Diana | 73.1 | |
| Lois, George | 71.27 | |
| Lombardi, John | 81.14 | |
| Longcope, Kay | 78.5 | |
| Longworth, Alice Roosevelt | 74.1 | |
| Lorca, Federico García | 67.20 • 67.22 • 84.2 | |
| Lorde, Audre | 91.47 • 91.47a | |
| Lorenz, Konrad | 74.3 | |
| Lowell, Robert | 67.12 • 68.9 • 69.2 • 75.10 • 79.20 • 95.17a | |
| Lubell (Naiman), Adeline | 72.7 • 82.23 • 09.2 | |
| Lucid, Robert F. | 59.2 • 60.8 • 68.1 • 71.29 • 83.12 • 91.23 • 95.2 • 97.13 • 98.7 • 99.2 • 04.5 • 05.3 • 06.8a • 13.2 | |
| Lucifer | 93.2 | |
| Luddy, Tom | 87.2 • 87.11 • 88.0 | |
| Lukas, J. Anthony | 68.14 • 68.16 • 68.18 • 70.3 • 71.28 • 89.3 | |
| Lumet, Sidney | 87.4 | |
| Lyall, Sarah | 93.2a | |
| Lyman, Rick | 98.9 | |
| Lynch, David | 87.14 • 94.1 | |
| Lynch, Nancy | 61.3 | |
| Lynd, Staughton | 65.15 • 66.2 | |
| Lynn, Mara | 67.13 |